انتخاب بهترین نام دامنه

مقدمه

سلام و خسته نباشید خدمت کاربران عزیز سایت بلاگ ایکس در این پست تصمیم گرفتیم درباره  انتخاب بهترین نام دامنه صحبت کنیم . امیدواریم از این محتوا استفاده کنید در این محتوا ما بهتون راهنمایی میکنیم که چطوری یک دامنه خوب و عالی برای کسب و کارتون انتخاب کنید و از آن استفاده کنید و برندتون رو بسازید . خوشحال میشیم صفحه اینستاگرام مارا دنبال کنید از اینجا  ما در اینستاگرام آموزش های زود رشد کردن و طراحی سایت را به صورت رایگان ارائه میدیم همچنین انواع اطلاع رسانی های طراحی سایت رو بهتون یادآوری میکنید. همجنین میتونید برای طراحی سایت با شماره ” 01142061175 ” تماس بگیرید یا از اینجا وارد سایت ما بشید و از قیمت ها مطلع بشید.

 

دامنه چیست ؟

شاید برای خیلی ها سوال باشد که دامنه چیه اصلا؟ دامنه یک آدرس است که میتوانید به جای نوشتن ip های سایت از اون استفاده کنید . در زمان گذشته سایت ها ip بودن برای مثال آدرس سایت ما که blogx.ir است آِی پی 185.94.97.150 بود یعنی هرکس وارد سایت میخواست بشه باید IP میزد برای همین گفتن به جای ای پی یک اسم در نظر میگیریم و در آخر برای هر کشور یک دامنه در اختیار قرار دادند که برای مثال برای ایران IR شد و…. پیشنهاد میشه پست تفاوت دامنه .ir با .com را مطالعه کنید.

 

انتخاب بهترین نام دامنه
انتخاب بهترین نام دامنه

دامنه کوتاه

همیشه سعی کنید در انتخاب دامنه از نام کوتاه استفاده کنید که راحت در ذهن کاربر باقی بمونه و هم برای نوشتن آدرس کاربر دچار اشتباه نشه پس نکته اول کوتاه بودن نام دامنه است.

پیشنهاد میکنم اینم ببینید :   اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام توسط یک نسخه غیر رسمی تلگرام

 

تلفظ آسان

سعی کنید اسمی انتخاب کنید که خواندن آسانی داشته باشد و در عین حال هم جالب باشد تا کاربر خوشش بیاید اسم های پیچیده باعث درگیر کردن ذهن کاربران میشود پس بهتر است از اسم های راحت استفاده شود.

 

یکتا بودن دامنه

دامنه ایی که انتخاب میکنید قبلش جست و جو کنید که دامنه خالی باشه و کسی دیگه ایی مثل اسم شرکت شما جای دیگه ثبت نکرده باشه . پس مطمئن شوید از دامنه در تجارت دیگر یا از قبل ثبت نشده باشد.

 

فقط حرف

حتما از استفاده از خط فاصله یا عدد پرهیز کنید . چون این کار باعث میشود کاربر برای ورود مجدد به سایت شما فراموش کند که بین آدرس شما چه حرفی قرار داشته است و این کار باعث گمراه شدن وی میشود .

 

نتیجه گیری انتخاب بهترین نام دامنه

خب خیلی خوشحال هستیم که تا اینجا پست مارا دنبال کردید و امیدواریم تونسته باشیم حداقل یک جمله به اطلاعات شما اضافه کرده باشیم . در این پست ما در مورد دامنه چیست ، دامنه کوتاه ، تلفظ آسان ، یکتا بودن دامنه و فقط حرف توضیح دادیم که برای هرکدامشان یک توضیح کوچک و مختصری ام دادیم تا شما درک بهتری ازش داشته باشید . خوشحال میشیم صفحه اینستاگرام مارا از اینجا دنبال کنید و از آخرین اخبار طراحی سایت و زود رشد کردن کسب و کارتان شمارا راهنمایی کنیم و همچنین میتونید برای سفارش طراحی سایت به شماره ” 01142061175 ” تماس بگیرید یا از آدرس اینجا  به سایت ما مراجعه کنید برای ثبت سفارش . با تشکر تا اینجا همراه ما بودید موفق باشید.

پیشنهاد میکنم اینم ببینید :   6 روش بازاریابی اینترنتی برای افزایش فروش