طراحی جدید و جذاب ویندوز 10 بابت یک میلیارد نفری شدن سیستم عامل

پانوس پانای، مدیر ارشد محصولات مایکروسافت ساعاتی پیش با انتشار ویدیوی جذابی اعلام کرده که ویندوز 10 حالا از یک میلیارد کاربر در سراسر دنیا میزبانی می‌کند. مایکروسافت برای سهیم کردن کاربران در شادی این اتفاق مهم، ویدیویی از رابط کاربری جدید ویندوز 10 نیز منتشر کرده که محیط سیستم عامل را جذاب‌تر و دلنشین‌تر از همیشه به نمایش می‌گذارد.

طراحی جدید و جذاب ویندوز 10

ویدیو با نمایش تاریخچه مختصری از صفحه بوت نسخه‌های مختلف ویندوز، از اولین تا جدیدترین نسخه آغاز می‌شود. سپس تمرکز روی دکمه‌های استارت می‌رود و سیر تحول این دکمه‌ها از آغاز ویندوز تا نسخه فعلی ویندوز 10 را مشاهده می‌کنیم. اما از اینجا به بعد دگرگونی آیکن استارت و طراحی جدید و مدرن آن را می‌بینیم که قرار است در به‌روزرسانی‌های بعدی سیستم عامل عملی شوند.

ویندوز 10

ظاهرا در طراحی جدید ویندوز 10 نوار ابزار دستخوش تغییرات بزرگی شده و آیکن بعضی اپلیکیشن‌ها مثل فایل اکسپلورر، ماشین حساب و Photos متحول می‌شوند. اما بیشترین تغییرات را در منوی استارت می‌بینیم که تنوع رنگ‌ در آن به حداقل رسیده و ظاهر سنگین‌ و شکیل‌تری پیدا کرده است. این تغییرات را احتمالا به این زودی‌ها در ویندوز 10 نمی‌بینیم اما همین که مایکروسافت برای بهینه‌سازی رابط کاربری فعلی تلاش‌هایی انجام داده برای بسیاری می‌تواند امیدوارکننده باشد.

ویندوز 10 همیشه به خاطر رابط کاربری غیرمنسجم و آشفته‌اش مورد انتقاد کاربران بوده اما حالا با رونمایی از این تغییرات و بهینه‌سازی‌هایی که در زبان طراحی Fluent Design انجام گرفته می‌توان امیدوار بود که کاربران ارتباط بیشتری با این سیستم عامل برقرار کنند. مایکروسافت با انتشار ویدیو از تاریخ اعمال این تغییرات هیچ سخنی به میان نیاورده. بنابراین فعلا باید به تماشای ویدیو بسنده کرده و به انتظار انتشار به‌روزرسانی‌های بعدی ویندوز 10 بنشینیم.

پیشنهاد میکنم اینم ببینید :   ارتقا نسخه php وردپرس

ویدیوی منتشر شده از مایکروسافت را می‌توانید در ادامه مشاهده نمایید: