دیسکورد، بزرگترین شبکه اجتماعی گیمرها در ایران مسدود شد

 دیسکورد، بزرگترین شبکه اجتماعی گیمرها در ایران مسدود شد

بروزرسانی ۲: پشتیبانی دیسکورد در پاسخ به بلاگ ایکس مسدود شدن دسترسی کاربران ایرانی به این سرویس را تایید کرد:

بابت دردسر ایجاد شده به خاطر مشکلات ارتباطی متاسفیم. ما از مشکلاتی که کاربران ایرانی تجربه می‌کنند با خبر هستیم و در حال بررسی کردن آن هستیم.

با این اوصاف می‌توان حدس زد که به احتمال زیاد مسدود شدن سایت دیسکورد برای کاربران ایرانی از داخل کشور صورت گرفته است. ویجیاتو در حال پیگیری موضوع از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای است و به‌زودی می‌توانید اخبار تکمیلی در مورد پیگیری بنیاد ملی بازی‌ها از مسدود شدن دیسکورد در ایران را در ویجیاتو دنبال کنید.


بروزرسانی ۱: سایت شکن که کاربران داخل ایران از آن برای دور زدن تحریم‌ها استفاده می‌کنند دیسکورد را به عنوان یک سایت فیلتر شده تشخیص می‌دهد.


بر اساس گزارش کاربران نرم‌افزار دیسکورد که محبوب‌ترین راه ارتباطی میان گیمرها در بازی‌های آنلاین محسوب می‌شود، برای کاربران داخل ایران از دسترس خارج شد. هنوز مشخص نیست که این نرم‌افزار از سمت داخل مسدود شده یا دسترسی کاربران به این نرم‌افزار با آی‌پی ایران به خاطر تحریم‌های ایالات متحده غیر ممکن شده است.

دیسکورد به‌گونه‌ای طراحی شده که کاربران در حین بازی بتوانند از آن استفاده کننده. این نرم‌افزار دارای ویژگی‌هایی مثل سرورهای چت رایگان، تماس صوتی و تصویری بین دو یا چند کاربر و امکان اشتراک‌ گذاری محتوای صوتی و تصویری است.

در حال حاضر دیسکورد روی ویندوز، اندروید، آی‌او‌اس، وب، مک‌‌او‌اس و لینوکس در دسترس بوده و به عنوان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی بیشتر از ۲۵۰ میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارد. جالب است بدانید که روزانه ۱۴ میلیون نفر از این سرویس استفاده می‌کنند.

دیسکورد

نمایی از رابط کاربری دیسکورد

همان‌طور که گفتیم هنوز مشخص نیست که دیسکورد از سمت داخل مسدود شده یا به خاطر تحریم‌ها دسترسی با آن با آی‌پی ایران ممکن نیست. در صورت انتشار هرگونه اخبار جدید در رابطه با این موضوع آن را در ویجیاتو با شما در اشتراک خواهیم گذاشت.

پیشنهاد میکنم اینم ببینید :   گوگل شمارو میلیارد میکنه